Home Blog Page 10046

Sfidoi policinë me “BMW” të blinduar, e shkuara e errët e rivalit të Aldo Bares famëkeqit “Juli i Pashakos”

0

Në një aksion si në filma, i riu me banim në Karbunarë, Lushnjë mundi t’i arratisej forcave ët policisë dhe FNSH-së së Fierit me makinën e tij tip “BMW” e blinduar pasi udhëtonte me vete me një armë zjarri tip “Grand Power” Q 100 me një fishek në folenë e armës dhe një krehër me 15 fishekë.

Forcat e Policisë u vunë në ndekje të tij dhe për këtë u kërkuan edhe përforcime.

Në tentativë për t’i shpëtuar kapjes, 37-vjeçari braktisi makinën e blinduar ,nisi të vraponte në këmbë dhe hodhi disa metra larg automjetit armën e zjarrit.

Ai nuk mundi të shkonte larg në këmbë pasi u arrestua në rrugicat e qytetit pas ndërhyrjes së forcave të shtuara të policisë.

I njohur ndryshe edhe me pseudonimin “Juli i Pashakos”, ai nuk ka pranuar të flasë, por ka deklaruar se udhëtonte i armatosur për vetëmbrojtje.

Ndaj tij do të rendojnë akuzat “Prodhimi dhe shitja pa leje e armëve dhe municionit luftarak” dhe “Mosbindje e punonjësit të policisë së rendit publik”.

Kush është “Juli i Pashakos”?

Julian Sulo është një biznesmen i ri, emër i njohur për policinë. Ai ka në pronësi një lokal dhe një lavazh në qytetin e Lushnjës.

Ndaj 37-vjeçarit është organizuar disa kohë më parë një atentat, ku Sulon e sulmuan me sende të forta, por kjo ngjarje nuk u zbardh kurrë dhe autorët nuk u identifikuan.

Ai njihet si rivali i kreut të bandës së Lushnjes Aldo Bares.

Pseudonimi i tij është “Juli i Pashakos” dhe u shoqërua si person i dyshuar në masakrën e ndodhur në tetor të vitit të kaluar në Lushnje ku mbetën të vrarë në një atentat dy miq të nipit të Aldo Bares.

Sulo u la më pas i lirë për mungesë provash.

Më 11 qershor 2016, ai mbeti i plagosur në një pikë bastesh pas ndeshjes Shqipëri-Zvicër, nga Arjan Aliço anëtar i bandës së Aldo Bares, i njohur si “Arti i Braçes”.

Ky i fundit është dënuar dhe më parë si bashkëpunëtor në vrasje.

NJOFTIMI I POLICISË:

Nuk i bindet urdhrit të punonjësit të policisë për të ndaluar pasi qarkullonte me armë zjarri në automjet, policia e Lushnjes në bashkëpunim me FNSH Fier arrestojnë në flagrancë autorin.

Sekuestrohet arma e zjarrit tip “Grand Power” dhe një krëhër me 15 fishekë.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnje në vijim të kontrolleve të ushtruara me qëllim mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale dhe rritjen e sigurisë së qytetarëve, arrestuan në flagrancë shtetasin:

-Julian Sulo, 37 vjeç, banues në Karbunarë, Lushnje.

Gjatë kontrollit të ushtruar nga policia në lagjen “Gafur Muço”, shtetasi Julian Sulo duke udhëtuar me mjetin tip B.M.V të blinduar, nuk i është bindur urdhrit të punonjësve të policisë për të ndaluar.

Policia iu vu në ndjekje shtetasit të lartëpërmendur i cili pasi braktis makinën, hedh armën që mbante në mjet dhe largohet me vrap në rrugicat e qytetit.

Falë veprimeve të shpejta të policisë së Lushnjes dhe FNSH Fier, u bë e mundur kapja e këtij shtetasi në lagjen “18 Tetori”, Lushnje.

Në afërsi të mjetit është gjetur një pistoletë tip “Grand Power” Q 100, një krëhër me 15 fishekë dhe një fishek në folen e fishekut, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprat penale “Prodhimi dhe shitja pa leje e armëve dhe municionit luftarak” dhe “Mosbindje e punonjësit të policisë së rendit publik” parashikuar nga nenet 278 dhe 242 të Kodit Penal./joq

Oriola Marashi feston ditëlindjen: Ja surpriza e mrekullueshme që i bëri Noizy në mesnatë

0

Modelja Oriola Marashi ditën e sotme feston ditëlindjen e saj të 22-të dhe siç është bërë traditë tashmë, festimet e ditëlindjes fillojnë që në mesnatë, kur ora shënon 00:00.

Ai që ka surprizuar bukuroshen joshëse ka qenë miku i saj, reperi Noizy, i cili mesa duket i kishte organizuar modeles një festë surprizë në studion e tij muzikore.

Në një video të postuar nga Noziy, por që u fshi vetëm pak më vonë, shihej sesi Oriola u befasua ndërkohë që në dhomën ku ajo po qëndronte, u futën miqtë e saj me tortën e ditëlindjes e me fishekzjarre për ta uruar.

“Edhe 100 lali!”-shkruante Noizy në videon e surprizës, ku Marashi kërcente nga gëzimi.

Shenjat më tërheqëse dhe sensuale të horoskopit!

0

Të dymbëdhjetë shenjat e Zodiakut kanë aftësinë për të qenë tërheqëse. Megjithatë, në përgjithësi, thuhet se njerëzit nën shenja të caktuara kanë tipare të veçanta dhe një nga këto tipare është mënyra sensuale dhe romantike e vendosjes së secilit prej nesh.

Disa nga shenjat janë të nxehta, ndërsa të tjerët janë më shumë në anën e rezervuar të spektrit. Disa janë të dashuruar nga natyra, ndërsa të tjerët preferojnë të jenë vetëm.

Pra, nga një në dymbëdhjetë (një është më e nxehta dhe dymbëdhjetë është më e ftohta), ne kemi klasifikuar shenjat zodiakale sipas kush është më seksi, tërheqës dhe sensual. A jeni dakord me renditjen e shenjës suaj? Na e thoni në koment!

Akrepi

Kjo nuk duhet të jetë një tronditje për këdo. Akrepi njihet gjerësisht si shenja më seksi dhe pasionante. Ju jeni seksualisht të pangopur dhe oreksi juaj nuk mund të kënaqet asnjëherë.

Peshqit

Peshqit janë tepër sexy, sepse kjo shenjë ka të bëjë me romancën. Ka shumë mënyra për të qenë sexy, dhe një romancë e mirë e modës së vjetër nuk është diçka që të shqetëson. Ju bëni atë shpesh Peshqë, dhe njerëzit e duan atë.

Dashi

Ashtu si Akrepi, Dashi është shumë dominues. Kjo është ajo që i bën njerëzit nën këtë shenjë kaq tërheqës dhe të vështirë për t’i rezistuar. Megjithatë, arsyeja pse nuk jeni në vendin e parë është sepse nganjëherë ju mund të jeni paksa tepër mbizotërues.

Luani

Leo është një tjetër shenjë mbizotëruese që është shumë e nxehtë dhe aventureske në shtrat. Problemi i vetëm me Luani është se ai ka një tendencë në narcizëm. Nuk është e gjitha për ju, Luani, mbajeni mend këtë!

Gaforrja

Gaforrja është sexy sepse është një shenjë shumë sensuale. Kjo është shenja që dëshiron të bëjë dashuri dhe t’i japë dashuri partnerit të saj në çdo mënyrë të mundshme. Një marrëdhënie me një gaforre është shumë emocionale.

Shigjetari

Shigjetari është lojtari që keni dashur gjithmonë. Ata janë argëtues dhe shprehës në dhomën e gjumit dhe zakonisht janë gati për çdo gjë. Kjo shenjë është më sensualja për ata që nuk kanë frikë të eksperimentojnë.

Binjakët

Binjakët janë të dashuruarit e zjarrtë, por duhet të stimulohen në mënyrën e duhur. Ata janë qenie intelektuale dhe kanë nevojë për sfida dhe eksitim. Prandaj, nuk janë shenja më e lehtë për të mbajtur, por pasi ta bëni këtë do të jetë e vlefshme.

Peshorja

Ju mund të pyesni veten pse Peshorja nuk është më në krye të listës. Në fund të fundit, njerëzit nën këtë shenjë me sa duket janë shumë kreative, dashamirëse dhe ekspresive. Megjithatë, ata kanë tendencë të urrejnë të qenit vetëm. Pra, mund të jenë të ngjiteu më vonë dhe mund të kenë më shumë vëmendje në detaje që mund t’ju shkurajojnë nëse nuk jeni të përgatitur.

Këto janë fantazitë seksuale të femrave që meshkujt as nuk e kanë iden

0

Fantazia është mënyra më e përsosur që të zgjoni epshin tuaj të fshehur dhe të ndrydhur. Ekzistojnë dëshmi, që sado që të dallojnë femrat nga njëra-tjetra, pjesa më e madhe e fantazive të tyre përputhet.

Fantazitë e femrave mund të jenë shumë relative dhe të zjarrta. Sajti amerikan Healthy Place, ka zhvilluar një sondazh lidhur me dëshirat më të nxehta të femrave.

Në vendin e parë u rendit “marrja me forcë nga partneri”. Nuk bëhet fjalë për dhunë por për një dëshirë agresive.

Në vendin e dytë renditet dëshira për tu shtirur si mashkull për një natë dhe për të tërhequr partnerin drejt dëshirave më të fshehta.

Në vendin e tretë renditet dëshira për të bërë striptizë për një natë, duke e joshur më së shumti partnerin, por edhe duke i rritur vetes dëshirën.

Më poshtë renditet dëshira e të kryerit marrëdhënie seksuale “me shefin”. Ideja e këtij raporti intim është që të mundohet partneri, deri sa më në fund të shijohet kënaqësia.

Linda Rei sherr me Vipat e Bllokut: Ti je by***ir…! /FOTO

0

Faqja e njohur në Instagram “Vipat e bllokut”, duket se ka nisur një “luftë të ftohtë” me Linda Rein pas publikimit të një videoje ofenduese.

Në këtë video shihen disa sekuenca të shkëputura nga një intervistë e Linda Reit në emisionin e Rudina Magjistarit, të cilave i janë bashkangjitur disa pamje të një videoje komike, në të cilën shfaqet një djalë duke u puthur me një transeksual, por për të cilin nuk është në dijeni. Kjo video nuk i ka pëlqyer aspak Lindës pasi e ka parë, dhe pas një raportimi që i ka bërë, Instagrami e ka fshirë videon nga “Vipat e bllokut”.

Por duket se të rinjtë që e menaxhojnë këtë faqe nuk e kanë lënë me kaq, pasi sërish e kanë postuar.

Linda ka komunikuar me ta duke u kërkuar që ta fshijnë, për të mos i dëmtuar imazhin dhe për të mos e ofenduar, por duket se ata nuk e kanë pranuar kërkesën e saj, duke i thënë madje se do t’i gjejnë edhe fotot para se të kthehej në femër./panorama

Me këto veprime do të bëni një vajzë për vete!

0

Kryesisht meshkujt kanë frikë kur u pëlqen ndonjë vajzë, dhe nuk mungojnë rastet kur takimi shndërrohet në katastrofë totale.

Është mirë të dini se si merrni qëndrim dhe në cilën mënyrë ta joshni vajzën, e cila ju ka pëlqyer, madje edhe pa asnjë fjalë të vetme

Nëse jeni duke u bërë gati të dilni me shoqëri, ndërsa akoma jeni duke kërkuar një vajzë, këto janë këshillat për ju.

Nëse uleni…

Nëse uleni për të pirë ndonjë pije, qëndroni ulur qetësisht me këmbë të shtrira. Bërrylat patjetër largoni nga trupi dhe mos tregoni shenja nervoze. Nëse ju jepet rasti, njërën dorë qiteni mbi karrige, do të dukeni më të shkujdesur dhe më tërheqës.

Buzëqeshja

Buzëqeshja konstante, posaçërisht nëse bëhet dhunshëm, nuk është joshëse për femrat.

Nëse jeni në shoqëri me miq…

Përdorni një shaka të mirë apo diçka ngjashëm që mikut tënd t’ia rrahësh krahët. Kjo është shenjë dominimi në shoqëri.

Lëmojeni mjekrën

Gjatë ndenjës, posaçërisht nëse keni gjuajtur ndonjë shikim dhe dini që po ju vështron, disa herë lëmojeni mjekrën. Kjo ka lidhje me testosteronet, konsiderojnë shkencëtarët, mirëpo kështu do t’ia “rikujtoni” maskulitetin tuaj.

Gjuani shikimin

Sillni shikimin “vërdallë”, mirëpo nëse e takoni me shikim në ndonjë çast, keni gjasa të mira. Mbani kontaktin me sy, jeni më joshës se meshkujt e tjerë përreth jush.

Ndiqni sinjalet e saj

Nëse të gjitha letrat i keni lozur mirë, do të vëreni interesimin e saj ndaj jush dhe shenjat të cilat ajo tani jua dërgon juve. Nëse ngre vetullat derisa ju shikon, i vë flokët pas veshi, është e gatshme t’ju njohë më hollësisht.