Home Lajme Tërmeti 6.1 ballë godet këtë shtet

Tërmeti 6.1 ballë godet këtë shtet

0
Tërmeti 6.1 ballë godet këtë shtet

Një tërmet i fortë ka goditur mbrëmjen e sotme ishujt Moluças në Indonezinë lindore.

Fatmirësisht pavarësisht forcës së madhe goditëse, nuk pai cunami.

Advertisements

Forca e tërmetit ishte me magnitudë 6.1.

Advertisements

Tërmeti ndodhi në orën 22:49 (me orën lokale, ora 19:49 me orën shqiptare), epiqendra ndodhej larg brigjeve dhe kishte një thellësi fokale prej 221 kilometrash.

Deri më tani nuk ka raportime për viktima apo dëme të rënda materiale.