Home Lajme Ndodh e papritura me temperaturat, ja si parashikohet moti për ditën e nesërme

Ndodh e papritura me temperaturat, ja si parashikohet moti për ditën e nesërme

0
Ndodh e papritura me temperaturat, ja si parashikohet moti për ditën e nesërme

E Enjta parashihet të jetë një ditë mjaft jo-stabile.

Pas intervaleve kohore me diell parashihet destabilizim i fuqishëm i atmosferës e cila do të reagojë me zhvillime të fuqishme konvektive.

Advertisements

Si pasojë priten rrebeshe lokalisht të fuqishme shiu me vetëtima, bubullimë dhe mundësi për breshër.

Advertisements

Në viset bregdetare të Shqipërisë më shumë diell dhe rrallëherë ndonjë rrebesh lokal shiu.

Intervale kohore me diell, rrebeshe të shpeshta lokale shiu dhe ulje kryesisht të lehta të temperaturave do të karakterizojë motin të premten dhe ditët e fundjavës. Në bregdet rrebeshet e shiut do të jenë më të rralla, por edhe atje do të paraqiten nganjëherë.