Home Bota Mbytet varka me refugjatë në Mykonos

Mbytet varka me refugjatë në Mykonos

0
Mbytet varka me refugjatë në Mykonos

Mbytet varka me refugjatë afër Mykonos, ndërkohë që janë gjendur 3 persona të vdekur. Mësohet se mes viktimave janë dy gra dhe një burrë, ndërsa po kërkohen 12 persona të tjerë.

Sipas të dhënave, në varkë ndodheshin 17 refugjatë.

Advertisements

Patrulla bregdetare e Mykonos kryen operacion për shpëtimin e refugjatëve pas sinjalit në orën 06:30 kur peshkatarë shpëtuan 3 refugjatë në det të hapur.

Advertisements