Home Lajme Makina merr para kalimtarin në vija të bardha, 68-vjeçari në gjendje kritike

Makina merr para kalimtarin në vija të bardha, 68-vjeçari në gjendje kritike

0
Makina merr para kalimtarin në vija të bardha, 68-vjeçari në gjendje kritike

Një aksident i rëndë është regjistruar pasditen e sotme në lagjen “Çelepias” në Berat ku është për plasur 68-vjeçari, Agim Mingu i cili ndodhet në gjendje kritike.

Mësohet se 68-vjeçari është përplasur nga një makinë, teksa kalonte me biçikletë në vijat e bardha të rrugës.

Advertisements

Pas përplasjes, automjeti tip VolsWagen Passat, me targa AA 590 FC, e ka marrë zvarrë për disa metra dhe më pas ka ndaluar.

Advertisements

Ai është transportuar drejt Spitalit Rajonal të Beratit ku ndodhet në gjendje kritike.