Home Lajme Humbje e madhe për futbollin/ Ndahet nga jeta ish-trajneri i klubit legjendar

Humbje e madhe për futbollin/ Ndahet nga jeta ish-trajneri i klubit legjendar

0
Humbje e madhe për futbollin/ Ndahet nga jeta ish-trajneri i klubit legjendar

Një lajm i trishtë për futbollin spanjoll ka ardhur ditën e sotme me ndarjen nga jeta të ish-trajnerit të njohur, Arsenio Iglesias, në moshën 92-vjeçare.

Ai u bë i famshëm në klubin e Deportivo La Korunias si lojtar dhe më pas si trajner, duke e bërë atë në një nga skuadrat më të mira spanjolle në vitet ’90.

Advertisements

Në vitin 1996, Iglesias mori drejtimin e Realit të Madridit, duke qëndruar në krye të “los blancos” për një vit.

Advertisements