Home Lajme Të shtëna masive me armë, raportohet për viktima

Të shtëna masive me armë, raportohet për viktima

0
Të shtëna masive me armë, raportohet për viktima

Nëntë persona janë plagosur pas të shtënave me armë zjarri në një festë të adoleshentëve në Jasper County, Teksas.

Të shtënat herët të dielën ndodhën në një rezidencë private ku rreth 250 nxënës të shkollës së mesme Jasper ishin mbledhur pas kërcimit të tyre vjetor të maturës.

Advertisements

Sipas policisë, asnjë nga viktimat nuk ka pësuar lëndime të rrezikshme për jetën. Viktimat, emrat e të cilëve nuk janë bërë publike, varionin nga 15 deri në 19 vjeç. Të gjithë po shërohen nga plagët e tyre në dy spitale lokale.

Advertisements

Ende nuk ka asnjë të arrestuar dhe nuk dihet motivi i ngjarjes.
Të shtënat me armë i dhanë fund të papritur festës në shtëpi. Shumica e studentëve në festë kishin marrë pjesë në ceremoninë e premtimit të Jasper High, e cila u zhvillua pa incidente.

Të shtënat ishin të dytat që ndodhën brenda natës brenda kufijve të qytetit dhe zyra e sherifit po heton nëse të dy ishin të lidhur.

Incidentet me armë zjarri tani janë shkaku kryesor i vdekjes për fëmijët dhe adoleshentët amerikanë, sipas Qendrave të SHBA për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve.