Home Lajme Moti bën kthesën e papritur, stuhi shiu, rrufe dhe ndryshim temperaturash, ja çfarë pritet të ndodh këtë javë

Moti bën kthesën e papritur, stuhi shiu, rrufe dhe ndryshim temperaturash, ja çfarë pritet të ndodh këtë javë

0
Moti bën kthesën e papritur, stuhi shiu, rrufe dhe ndryshim temperaturash, ja çfarë pritet të ndodh këtë javë

Për javën që presim përpara vendi ynë do të ndikohet fillimisht (ditët e para të javës) nga kushte të paqëndrueshme atmosferike ndërsa në fund të javës mot i qëndrueshëm me plot diell dhe rritje graduale temperaturash.

Në këtë mënyrë nga dita e hënë deri ditën e mërkurë moti parashikohet me kthjellime por edhe alternime vranësirash deri të dendura shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët deri mesatar.

Advertisements

Advertisements