Home Lajme “Diell dhe vranësira”, parashikimi i motit për sot

“Diell dhe vranësira”, parashikimi i motit për sot

0
“Diell dhe vranësira”, parashikimi i motit për sot

Sot, e diel 23 prill moti parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët në pjesën më të madhe të territorit si dhe alternime vranësirash kalimtare.

Në relievet malore në lindje në orët e mesditës dhe pasdites shtim vranësirash deri të dendura shoqëruar me reshje shiu të dobëta.

Advertisements

Në relievet e larta malore të vendit këto reshje në formën e shtrëngatave dhe stuhive afatshkurtra.

Advertisements