Tentoi të përdhunojë një 19-vjeçare, arrestohet shqiptar në Greqi

Një shqiptar ka rënë në prangat e policisë greke në Greqi, pasi akuzohet se ka tentuar të përdhunojë një 19-vjeçare greke.

Advertisements

Bëhet me dije se shqiptari akuzohet për tentativë përdhunimi dhe dëmtim të rrezikshëm trupor ndaj një 19-vjeçareje greke, e cila po trajtohet në një spital në Selanik.

19-vjeçarja një ditë më parë ka denoncuar se një person ka tentuar ta përdhunojë dhe t’i merrte çantën e shpinës.

Autori u arrestua nga policët grekë, shqiptari akuzohet dhe për cënim dinjiteti seksual ndaj një 22-vjeçari.

Advertisements