LIBRAZHD- Një plagosje me granatë ndodhi sot në një fshat të Prrenjasit.

ndërsa ishin duke punuar tokën mbetën të plagosur Olsi Elezi, Yllka Bishtogu dhe Viturie Bishtogu.

Advertisements

Tre të lënduarit janë dërguar menjëherë në spitalin e Elbasanit ku kanë marrë mjekimin e nevojshëm.

Të lënduarit kanë marrë në kokë, këmbë dhe bark. Dy gratë e plagosura janë kunata, ndërsa 45-vjeçari Elezi është dhëndër në familjen e tyre.

Dy gratë u dërguan në Tiranë për shërbim më të specializuar.

Advertisements

Mësohet se të tre kanë qenë duke punuar arëb me bel kur u plasi granata.

Një grup hetim or po p[unon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.