1 person ka humbur jetën prej Covid19 në vend, ndërsa 14 qytetarë janë infektuar brenda 24 orëve.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, 10 persona janë shëruar në 24 orët e fundit.

Advertisements

Janë kryer 333 testime, nga 14 të infektuarit, 6 janë në Tiranë, 3 në Shkodër, 2 në Vlorë dhe nga 1 qytetar në Tropojë, Patos e Lushnje.

Statistika ( 18 Shkurt 2023)

Raste të reja ditore 14
Të shëruar në 24 orë 10
Të shtruar në spitale 5
Humbje jete në 24 orë 1
Testime ditore 333

Advertisements

Testime totale 2,036,968
Raste pozitive 333,390
Raste të shëruara 329,653
Raste Aktive 140
Humbje jete 3,597

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 109
Fier 11
Shkodër. 6
Vlorë 6
Berat. 4
Durrës. 1
Elbasan. 1
Kukës. 1
Gjirokastër. 1