Një aksident i tmerrshëm rrugor mbrëmjen e së dielës në zonën Massafra (Taranto), në rrugën për në Martina Franca.

Tre të rinj, përfshirë një 13-vjeçare, humbën jetën dhe një djalë i katërt u plagos rëndë.

Advertisements

Ata ishin në një Opel Corsa që u përplas me një mur betoni.

Asfalti i lagur nga shiu ndoshta ka kontribuar në aksident. Përveç 13-vjeçares, kanë humbur jetën vëllai i saj 18-vjeçar dhe drejtuesi i makinës, një 19-vjeçar.

Sistemi rrugor në zonën e prekur nga aksidenti është ndërprerë për një kohë të gjatë për të mundësuar operacione shpëtimi dhe sigurie.

Advertisements