Gazetari Artan Hoxha, mbrëmjen e 20 janarit, pak orë para se të shënonte 12 vjetori i protestës me 4 viktima të 21 janarit, ka nxjerrë audio-regjistrim ku dëgjohet komunikimi nëpërmjet ish-kreut të Gardës së Republikës, Ndrea Prendi me vartësit e tij.

Pas publikimit të këtyre audiove, Prokuroria nisi sot hetimet dhe pas kësaj lëvizjeje nga organi i akuzës ka reaguar Artan Hoxha.

Advertisements

Reagimi i plotë:

Thashe une…

Nuk do i shpetoja dot as kesaj radhe, atij vendit ku të pyesin, “si e ka emrin baba, si e ka emrin nena”…

Advertisements

Ore mire beni, po une ketu jam, nuk kam ku te shkoj, vetem pasaporten e Shqiperise kam në xhep…

Po si i behet te merrni ATA larte, dy

ish-kryeministrat dhe ish-presidentet, bashke me kryeministrin në detyre, per t’i pyetur, “si e kane emrin e babes dhe si e kane emrin e nenes”????!!!!!!