Policia rrugore e Tiranës ka njoftuar se vijojnë kontrrollet në akset rrugore.

Bëhet me dije se 13 shoferë janë arrestuar në gjendje të dehur.

Advertisements

Ndërsa janë pezulluar 83 leje drejtimi, për drejtimin e mjetit nën efektin e alkoolit si dhe për shkak të kalimi i shpejtësisë jashtë normave të lejuara.

Policia Rrugore e Tiranës

Vijojnë kontrollet e shtuara në të gjitha akset rrugore, për evidentimin dhe ndëshkimin e shkelësve të rregullave të qarkullimit që janë rrezik potencial për përfshirje në ngjarje rrugore si dhe për rritjen e parametrave të sigurisë rrugore, në kryeqytet.

Advertisements

13 shtetas janë arrestuar dhe proceduar për drejtim automjeti, në gjendje të dehur ose pa leje drejtimi.

83 leje drejtimi janë pezulluar, për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit, për shpejtësi tej normave të lejuara dhe për shkelje të tjera të Kodit Rrugor.