Olta Gixhari është një nga të nominuarat e kësaj jave në Big Brother Vip Albania. Ajo, Luizi, Efi, Kristi ose Ronaldo të shtunën mbrëma do të lë shtëpinë.Ka qenë Ronaldo, ai i cili e pyeti Oltën nëse i ka bërë gati valixhet dhe aktorja i tha prerazi jo.“Nuk ka nevojë ti bëj gati valixhet pasi jam një “Prima Dona” siç e quajti Arbër Hajdari, nuk do të dalë nga “BBV”.