Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gjermani, ku dyshohet se një shqiptar ka vrarë ish-bashkëshorten e tij, 44-vjeçare.

Ngjarja raportohet se ka ndodhur ditën e shtunën në fshatin Markdorf në Baden Ëurttenberg.

Advertisements

47-vjeçari ka shkuar në vendin e punës së viktimës ku edhe e ka qëlluar për vdekje, ndërsa mësohet se ka qenë nën efektin e alkoolit.

Shqiptari i cili tentoi të arratisej duke marrë një taksi është kapur dhe dërguar në paraburgim, ndërsa policia po punon për zbardhjen e krimit