Nëse ka një gjë që na bën të ndihemi mirë pas një tradhtie, është të hedhim rrobat e ish-partnerit-es nga dritarja e shtëpisë son.

Epo kjo i ka ndodhur dhe Ish-mbrojtësit tëPremier League, Greg Halford, i cili e kaloi një pjesë të së shtunës duke hedhur sendet e ish-it të tij nga një dritarja e katit të dytë të shtëpisë së tij.

Advertisements

38-vjeçari Halford – i cili aktualisht luan për Hashtag United të Divizionit gjysmë-pro të Isthmian League North – ndau një video në Twitter që tregonte një grumbull kutish, duke përfshirë atlete të shumta Yeezy dhe një biçikletë, mes sendeve të tjera në pjesën e përparme të vilës së tij

“Ka qenë shumë e gjatë, por më në fund po pastroj gjërat eish-it mashtruese “, shkroi Halford në videon e tij në Twitter, e cila ka mbi tre milionë shikime që nga e hëna pasdite.

Halford nuk e përmendi emrin e ish-it të tij.

Advertisements

Tifozët dhe shokët e skuadrës iu përgjigjën postimit në Twitter me mesazhe mbështetëse.

Craig Fagan, i cili luajti me Halfordin te Colchester United, shkroi, “Shpresoj që të jeni të gjithë mirë shok “, për të cilin Halford u përgjigj: “I gëzuar, mirë.”

Njerëz të tjerë vunë re se kutitë në oborrin e përparmë të Halfordit që i përkisnin ish-it të tij dukeshin se ishin bosh. Halford ka bërë 29 paraqitje në Premier League me Reading, Sunderland dhe Wolves.

Klubi aktual i lojtarit anglez, Hashtag United, u themelua nga ylli i YouTube, Spencer Owen.

Halford është i njohur për shkathtësinë e tij në fushë, pasi ai ka luajtur një sërë pozicionesh mbrojtëse, si dhe mesfushor dhe ka luajtur si qendërsulmues urgjence.