Pavarësisht se Luiz Ejlli ka qenë një prej këngëtarëve shumë të njohur në Shqipëri përpara disa vitesh, shkëputja nga muzika e tij bëri që emri t’i lihej në harresë.

Këngëtari ka fituar festivalin e Këngës Magjike me Juliana Pashën, ndërsa ka përfaqësuar edhe Shqipërinë në Eurovizion.

Advertisements

Mirëpo hyrja e tij në shtëpinë e Big Brother VIP Albania e ka kthyer Luizin në një nga personazhet më të pëlqyer e më të komentuar të momentit në vendin tonë.

Pak ditë më parë, ai rrëfeu se vuan nga një sëmundje e rrallë, por në mbrëmjen e së martës, këngëtari tregoi se ai nuk vuan vërtetë, por kjo ishte historia e shokut të tij.

Menjëherë ai iu nënshtrua disa analizave, ku rezultoi se këngëtari gëzon shëndet të plotë.

Advertisements

Por, publiku beson atë që ka thënë fillimisht Luizi, se ai vërtetë është i sëmurë dhe gjatë këtyre ditëve, mbështetja e publikut ka qenë shumë e madhe në rrjete sociale.

E kjo vihet re edhe në profilin zyrtar të Instagramit të Luizit, ku deri para se të bëhej pjesë e Big Brother VIP, ai numëronte vetëm 285 followers, ndërsa sot që flasim, ai numëron mbi 130 mijë ndjekës në Instagram. Një shifër vërtetë e pabesueshme kjo!