Luizi dhe Kiara, përveç se janë dy nga banorët më të komentur për shumë episode, por vëmendje të madhe kanë tërhequr me romancën e tyre, ende jo të konfirmuar.

Publiku duket se është shumë kurioz të dijë se si do të shkojë historia e tyre e dashurisë. Këngëtari ia ka shprehur hapur ndjenjat e tij moderatores, ndërsa kjo e fundit i ka kërkuar ende kohë për t’i dhënë një përgjigje konkrete.

Advertisements

Deri më sot, ishin publikuar tre këngë për Luizin, por së fundmi është publikuar një këngë për Luizin, Kiarën dhe historinë e tyre të dashurisë.

Autori i kësaj kënge është këngëtari i njohur i muzikës tallava, Petrit Vullkani dhe e ka titulluar “Çapaçule”. Teksti bazohet mbi atë ç’ka i thotë Luizi-Kiarës dhe refuzimet që merr prej saj.

Një pjesë e tekstit: “Çapaçulja jeme ti, sa do pres jo jo se di. A do ti? A s’do ti? Gjithë jetën nga pas do të vij.

Advertisements

Unë i vij nga mbrapa, ajo po largohet, i them të dua, emocionohet. Dashnin tan jetën me t’dhënë ty s’ndalohet. Ja je e jemja, ja je e jemja, ja e askujt Ma do zemra, ma do zemra, shumë shumë. Ahh ti ti, ahh ti ti, dashuri”.