Luiz Ejlli është kthyer në një nga emrat më të përfolur në shoëbiz me lojën e tij në Big Brother Vip Albania duke u pëlqyer nga mijëra ndjekës e që disa prej tyre dolën edhe në protestë për të.

Ai kishte thënë Kiarës se ishte me sëmundje të pashërueshme por më pas në Prime tha se ishte sëmurë shoku i tij jo vetë ai por pasi ksihte disa simptoma si shoku atëherë kishte filluar të kishtë frikë, por megjithëkëtë ai prapë u besua nga publiku duke thënë se produksioni po i bën padrejtësi e duke e mbështetur mr dron dhe protesta.

Advertisements

Në një bisedë me temën ”Big Brother dhe kultura e televizionit” ne RTV Ora e ftuara gazetarja Dasara tha se Luizi e di tamam se për cfarë ka hyrë aty pasi ai bën ca lëvizje që janë të cuditshme shumë interesante që tërheqin publikun.

Ai me anë të lavatrices di sa është ora cdo ditë, e di kur në orën 1 dielli është sepse aty ska sepse ora nuk duhet të kenë brenda shtëpisë fare asgjë . Të gjitha këto ai i ka studiuar para se të hyjë aty brenda Luizi është një nga ata njerëz që në backgroundet të jetës ka pasur ulje-ngritje të mëdha unë e kam njohur Luizin kur ia ka marrë pjesë në Ethet e së premtes mbrëma unë bëja lidhje direkte për edicionet e lajmeve ai priste që brenda edicionit të lajmeve.

Kur unë po bëja lidhjen direkte ai dhe gjithë konkurrnet e tjerë votonte publiku dhe do zgjidheshin finalistë, dhe unë bëj një gafë edhe pastaj kthehem dhe e kap Luizin dhe e shtrëngoj pak krahun kështu që jo vetëm ëm shpëto tani nga gafa por jo vetëm që s’më shpëtoi por ishte shumë i ri.

Advertisements

”A je e marrë më tha” po ti ke tre katër më nxorri gabimin që bëra por nuk ishte i ndëgjegjshëm që unë isha duke bërë një transmetim direkt për edicionin e lajmeve dhe ai ishtë ai karakter që vazhdon është” ka thënë ajo ndër të tjera./InfoKosova/