Analisti Andi Bushati deklaroi se nga sot, kryeministri Edi Rama është i trembur, ndryshe nga asnjëherë tjetër.

Në emisionin “Now” në Euronews Albania, Bushati, duke iu referuar statusit të Ramës pas arrestimit të ish-zyrtarit të FBI-së, u shpreh se kreu i qeverisë nuk e di se çfarë provash mund të kenë të tjerët për të.

Advertisements

“Unë, në këndvështrimin tim modest mu duk më i paqetë se kurrë. Pse? Edi Rama që njoh unë dhe besoj se njihni dhe ju, është ai që zihet me fansat e Facebook-ut. Pra, kur dikush e shan, e kritikon në Facebook, ai kthehet me fjalime të gjata.

Thelbi i statusit që kishte bërë, ishte i një njeriu që nuk e di se çfarë provash kanë të tjerët për të. Prandaj, rezervohet për të mos folur. Thelbi është, unë nuk dua të flas”, theksoi ai.