Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti mbrëmjen e sotme është gjuajtur me qershi nga deputetët e Partisë Socialdemokrate.

Ngjarja ka ndodhur para ndërtesës së Qeverisë ku deputetët kanë gjuajtur Kurtin me qershi.

Advertisements

Kryetarii Partisë Dardan Molliqaj ka publikuar edhe momentin kur është kryer ky akt i cili u ndërmorr pas firmosjes së marrëveshjes së Kosovës dhe Serbisë për targat.

“Kryeministër i skutave. Provoi t’i shpëtonte ballafaqimit me temën e Asociacionit, por nuk ju shpëtoi dot qershive.

Sapo ia kthyem Kurtit qershitë e tij. Ato janë vetëm për të. Pasojat le t’i merr për vete.

Advertisements

Kryeministër i skutave. Provoi t’i shpëtonte ballafaqimit me temën e Asociacionit, por nuk ju shpëtoi dot qershive.

Ky është vetëm fillimi i organizimit e mobilizimit kundër dialogut që ka si nënshtrat Asociacionin. Segregimi etnik është i pajetueshëm dhe i papranueshëm”, shkruan ai krah videos në të cilën shihet momenti kur Kurtin e gjuajnë me qershi dhe janë badigardët e kryeminsitrit ata të cilët ndërhyjnë menjëherë.