Një tërmet me magnitudë 6.1 goditi Japoninë qendrore të hënën, duke tronditur Tokion dhe qytete të tjera,

por nuk u dha asnjë paralajmërim për cunam.

Advertisements

Epiqendra e tërmetit ishte në prefekturën qendrore të Mie në një thellësi prej rreth 350 kilometrash , njoftoi Agjencia Meteorologjike e Japonisë.

Deri më tani nuk është raportuar për dëme në njerëz apo ndërtesa.

Advertisements