Ish-kryeministri Sali Berisha ka ndarë në llogarinë e tij dy foto të ndryshme, por që sipas tij tregojnë se historia përsëritet. Në foton e parë janë etërit e Pavarësisë që kaluan La Manshin për mbështetjen e Shqipërisë, ndër në të dytën emigrantët me gomone.

“Historia perseritet por.. 110 vjet me pare eterit e Pavaresise kaluan Kanalin per te kerkuar mbeshtetje Shqiperine. Pas 110 vitesh rinia shqiptare dyndet ne Kanal e perzene nga Edi Rama nga vendi i tyre! Turp”, shkruan Berisha dhe ndan foton e mëposhtme.

Advertisements