Kupa e Botës në Katar është shumë pranë startit të saj. Kombëtaret kanë nisur akomodimin dhe përgatitjet për sfidat e para.

Polonia do të zhvillojë sfidën e parë në Katar me datë 22 kundër Meksikës, e vlefshme për grupin C. Në këtë grup ndodhen dhe Argjentina me Arabinë Saudite.

Advertisements

Polonia ka bërë një udhëtim krejtësisht ndryshe nga kombëtaret e tjera. Kjo si rrjedhojë e rrezikut nga sulmet Ruse.

Avioni që ka udhëtuar Lewandowski&CO është shoqëruar nga dy avion luftarak F16.

Videon mund ta ndiqni KETU

Advertisements