Me sa blihet dhe shitet dollari dhe euro. Ja çfarë ndodh me monedhat

Dollari amerikan e ka nisur javën me një rënie, pasi në tregun e këmbimit valutor një dollar blihet me 117.1 lekë dhe shitet me 118.6 lekë.

Advertisements

Euro ka mbetur e pandryshuar nga javë që lamë pas. Sot blihet me 116.6 lekë dhe shitet me 117,3 lekë.
Wh ka pësuar edhe paundi britanik, i cili blihet me 132.2 lekë dhe shitet me 134 lekë.

Ndërsa franga zvicerane blihet me 117.1 lekë dhe shitet me 118.5 lekë.

Advertisements