Dollari amerikan nga kuota e 120 lekëve ka zbritur në 117 lekë. Ndërsa euro nga kuotat e 117 lekëve ka zbritur në 116 lekë këtë të shtunë.

Edhe paundi britanik ka regjistruar një rënie të lehtë këtë fundjavë. Nga ana tjetër franga zvicerane vijon të jetë në pozita më të forta se euro dhe dollari amerikan.

Advertisements

Sot, me 5 nëntor 2022, dollari amerikan blihet me 117.1 lekë dhe shitet me 118.6 lekë.

Euro blihet me 116.6 lekë dhe shitet 117.3 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 132.5 lekë dhe shitet me 134.1 lekë.

Advertisements

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 117.2 lekë, ndërsa në shitje me 118.5 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 86.4 lekë dhe në shitje me 88 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al