Një tragjedi e rëndë ka tronditur futbollin argjentinas. Samuel Rebollo, lojtari i të rinjve të Aldosivit, i ka dhënë fund jetës pak ditë më parë. 20-vjeçari stërvitej në divizionin e katërt që nga fillimi i vitit 2022 dhe ëndërronte të kalonte në kategorinë kryesore.

Ai priste të nënshkruante kontratën e tij profesionale, por klubi e shkarkoi atë.

Advertisements

Është rasti i dytë vetëvrasjes në pak më shumë se dy vjet në kompaninë Mar del Plata., ku në gusht 2020 Leandro Latorre, 18 vjeç, i dha fund jetës për të njëjtën arsye.

Gjithashtu ka pasur një rast të ngjashëm muajin e kaluar, ku Rodrigo Rodriguez, një lojtar i të rinjve të Gimnasiam, u shpëtua nga anëtarët e familjes, të cilët shmangën tragjedinë. I riu u shtrua në spital për disa ditë e më pas u shërua.

Advertisements