Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.5 të shkallës Rihter ka goditur ishullin e Tongës.

Tonga është një grup ishujsh që ndodhen në Opeanin Psqësor midis Australisë dhe Japonisë.

Advertisements

Nuk dihet ende nëse ka persona të lënduar.