Kanë nisur prej javësh kontrollet në Vlorë nga policia dhe FNSH për kapjen e personave në kërkim apo ata me precedent kriminalë.

Mësohet se edhe pse janë ngritur disa pika kontrolli në hyrje të këtij qyteti ende nuk ka asnjë rast arrestimi, qoftë edhe për armëmbajtje. Në pamjet e siguruara efektivët shihen të pajisur me armë të rënda prej orësh.

Advertisements

Edhe në qarkun e Korçës policia ka ngritur pika kontrolli në kuadër të planit të masave për ruajtjen e rendit dhe sigurisë publike dhe kapjen e personave në kërkim. Po ashtu edhe sektori i qarkullimit rrugor me qëllimin konstatimin e shoferëve që mund të konsumojnë alkool dhe janë pa dokumentacionin e duhur. Pritet të ketë informacione në vijim për shkeljet.

Foto nga kontrollet që policia po kryen në Korçë:

Advertisements

Video nga kontrollet në Vlorë: