Një aksident i rëndë u shënua pasditen e sotme në aksin Lezhë-Milot, ku një maune përplasi një 75-vjeçar.

Fatkeqësisht shtetasi i identifikuar si Jak Gjergji nuk ka mundur t’i shpëtojë plagëve të marra dhe ka ndërruar jetë në spital.

Advertisements

Aksidenti ndodhi gjatë orëve të pasdites së sotme ku 75 vjeçari teksa ishte duke kaluar kryqëzimin e Talës u përplas nga mjeti i llojit maune.