Korçë- Përleshje mes dy motrave në Korçë.

Një 54-vjeçare nga Korça po hetohet nga policia, nën akuzë se ka ushtruar dhunë ndaj motrës së saj.

Advertisements

Sipas policisë, filloi procedimi penal në gjendje të lirë për V. M., 54 vjeçe, banuese në Korçë, për veprën penale “Dhuna në familje”, pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë ndaj motrës së saj. Nuk dihet ende arsyeja e këtij konflikti mes motrave, që ka degraduar dhe në dhunë fizike.

Materialet i kaluan Prokurorive të Rretheve Gjyqësore Pogradec dhe Korçë, për veprime të mëtejshme.