Shqipëria do të vijojë të mbetet në kushtet e qëndrueshme atmosferike me kalime të lehta vranësirash dhe kthjellime në të gjithë vendin.

Temperaturat minimale do të luhaten 7-16 gradë në veri në mëngjes, gjatë ditës do të jenë me rritje 22-23°C ne veri deri në 24-28°C në zonën e ulët dhe bregdet.

Advertisements

Era do të jete me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 8 m/sek dhe dallgëzim te forcës 3 ballë në det të hapur.