Zbardhen detaje të reja nga vrasja ditën e premte në Fushë Krujë. Indrit Ndoji, sipas policisë u vra nga dy vëllezërit fqinj, Saimir dhe Landi Miri.

Advertisements

Por si zbuluan? Provat e lëna në vendin e ngjarjes dhe objektet e gjetura në banesën e tyre çuan në arrestimin e dy vëllezërve.

Në vendin ku u gjet trupi i pajetë janë konstatuar gjurmë të vëllezërve.

Advertisements

34-vjeçari Indrit Ndoji u qëllua disa herë me një kaçavidë në këmbë dhe për shkak të gjakderdhjes humbi jetën.

Sipas policisë, ngjarja erdhi pas një sherri për motive banale i cili vijoi me konflikt fizik me viktimës dhe autorëve, shumë pranë banesës së prindërve të Ndojit.

Viktima ishte në arrest shtëpie për shkak të hetimeve për trafik emigrantësh vitin e kaluar, por masën e kishte thyer duke dalë. Shkaku i sherrit ende mbetet enigmë.