Rrymat e ngrohta dhe të qendrueshme, do të jenë prezente edhe në javën e ardhshme.

Këto, do të sjellin temperatura si në figurë. Parashikohen orë me diell e hera herës vranësira të larta transparente. Në orët e mëngjesit, nëpër lugina do të shfaqet mjegulla e mjegullina kalimtare.

Advertisements

Era, do të fryjë e lehtë e mesatare në bregdet nga juglindja e jugperëndimi. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2 deri 3 ballë.