I riu që shihni në foto është 34-vjeçari, Alban Pashollari që humbi jetën në ujërat termale të llixhave të Elbasanit.

Ngjarja e rëndë ndodhi gjatë mbrëmjes, ndërkohë që ai u gjet pranë një rezervuari të mbushur me ujë termal në gjendje të rëndë shëndetësore. I riu, banues në Tiranë, ka humbur jetën gjatë transportimit me autoambulancë, për në spital.

Advertisements

Mësohet se i riu kishte shkuar dhe herë të tjera në llixha, pasi kishte postuar dhe foto duke u larë në ujërat termale të Banjës.

Advertisements