Të paktën 9 persona kanë humbur jetën pasi një anije mallrash dhe një varkë u përplasën në verilindje të Madagaskarit.

Mediat lokale raportuan se anija mallrash goditi një varkë me 35 persona në lumin Loza.

Advertisements

Varka u fundos dhe 9 persona humbën jetën. Fati i pasagjerëve të tjerë nuk dihet.

Mendohet se aksidenti ka ndodhur për shkak të dritës së pamjaftueshme në varkë dhe për këtë arsye anija nuk e ka vënë re.

Advertisements