Andresa Ambrosio, vajza simpatike e cila vodhi zemrat e publikut shqiptar në daljet e saj në emisionin “E Diela Shqiptare”, është duke përjetuar një nga momentet më të bukura të jetës së saj. Ajo është shtatzënë. Ky lajm u zbulua nga një zonjë e cila në linjë telefonike për rubrikën “Telebingo” e pyeti Andresën “Mos je pak shtatzënë?” Këtë lajm Andresa e pranoi.

E ftuar këtë të mërkurë në emisionin ‘Rudina’ në ‘Tv Klan’, ajo rrëfeu se përse nuk e bëri menjëherë publike shtatzëninë e saj, por zgjodhi të fliste vetëm pas 5 muajsh. Sipas saj e bëri këtë për arsye të një besëtytnie shqiptare se nuk duhet ta tregosh shtatzëninë deri në muajin e 5.

Advertisements

Më herët ajo nuk e ka pasur këtë besëtytni, por një eksperiencë e hidhur e bëri që ta fshehte lumturinë e saj. Ajo tregoi se para një viti kishte qenë shtatzënë dhe nga emocionet i tregonte të gjithëve se do të bëhej me fëmijë, por kur arriti në muajin e tretë të shtatzënisë, zemra e foshnjës pushoi…

Rudina Magjistari: Ti në fakt kishe bërë në plan ta mbaje gjatë sekretin, si e kishe planifkuar?

Advertisements

Andresa Ambrosio: Unë kisha planifikuar ta mbaja për 5 muaj, se është një histori në Shqipëri, në Brazil nuk ka histori për këtë. Në Shqipëri thonë duhet ta mbash 3 ose 5 muaj. Por unë pata një eksperiencë më para. Në Tetor dhe vitin e ri. Unë u kënaqa, flisja në backstage, po vjen bebi, po vjen bebi…

Rudina Magjistari: Si, si vjet? Vitin e kaluar?

Andresa Ambrosio: Po në Tetor.

Rudina Magjistari: Në Tetor të vitit të kaluar ke pasur një shtatzëni më herët?

Andresa Ambrosio: Po. Por në datën 29 Dhjetor doktori tha se zemra është frenuar. Në momentin që doktori tha është frenuar, qielli ra mbi mua…. Unë dhe Mirko ishim shumë të trishtuar për Vitin e Ri!

Rudina Magjistari: I bie sa muajsh ke qenë?

Andresa Ambrosio: Tre muaj dhe katër ditë.

Rudina Magjistari: Tre muaj dhe katër ditë dhe ke humbur fëmijën?

Andresa Ambrosio: Po.

Rudina Magjistari: Kjo është një histori që vetëm tani po e mësoj dhe më vjen shumë keq.

Andresa Ambrosio: Po e kanë ditur vetëm në backstage.

Rudina Magjistari: Po e thua për herë të parë në publik.

Andresa Ambrosio: Po sepse tani e kam.