Dashi
Sot do të bombardoheni nga shumë ide të shkëlqyera – shumë për t’u mbajtur nën kontroll. Mendja juaj është e hapur ndaj të gjitha mundësive, dhe kjo është e nevojshme për krijimin e shumë mundësive për ju. Eksploroni këto mundësi në këtë moment.

Demi
Mund të ndiheni mjaft të dobët për shkak të një kolapsi të fundit të situatës suaj të punës. Ndoshta ju jeni pushuar nga puna, ose jeni zhvendosur në një pozicion tjetër, duke punuar më pak ditë në javë. Mos u shqetëso. Shikojeni këtë si një mundësi, jo një tragjedi.

Advertisements

Binjakët
Dikush po përpiqet t’ju bindë të hipni në trenin e tij ose të saj. Përdorni kujdes këtu. Ajo që është e mirë për atë person nuk është domosdoshmërisht e mirë për ju. Ky person ka entuziazëm të madh për situatën e tij ose të saj, por kjo nuk do të thotë që ju duhet të bashkoheni.

Gaforrja
Ndonëse të folurit mund të jetë e vështirë, mund të tregoni vlerësimin tuaj duke ndërmarrë veprime. Të blesh një dhuratë të përshtatshme ose të tregosh në ndonjë mënyrë tjetër se vërtet kujdesesh për një person mund të bëjë ndryshimin. Nëpunë munt të përballeni me ndonjë pengesë.

Luani
Sot mund t’ju tërheqë prania e një figure autoriteti, qoftë në punë, qoftë në ndonjë fushë tjetër të jetës suaj. Edhe pse mund të ketë një lloj konflikti, është kjo që e bën të gjithë idenë kaq emocionuese. Mund t’ia vlejë një goditje dhe do të jetë edhe më e dobishme kur të takoheni përfundimisht.

Advertisements

Virgjëresha
Sot mund t’ju duket pak e rëndë atmosfera mes jush dhe të dashurit tuaj. Aspekti planetar pasqyron një situatë në të cilën asnjëri prej jush nuk është i gatshëm të ndërmarrë veprime në lidhje me një zbulim të fundit. Por njëri prej jush do të duhet të thyejë akullin herët a vonë.

Peshorja
Ecni në anën me diell të rrugës. Kjo është një kohë për ju që me vetëdije të jeni pozitivë për situatën tuaj të karrierës dhe se ku po shkoni. Gjeni një mënyrë për ta kthyer mendjen tuaj nga një perspektivë negative në një këndvështrim lartësues. Qëndrimi juaj është gjithçka.

Akrepi
Mbështetja nga miqtë është e jashtëzakonshme. Mbështetuni te miqtë tuaj në këtë kohë. Kërkimi për ndihmë dhe mbështetje është një shenjë fuqie dhe jo shenjë dobësie. Mos kini frikë t’u kërkoni të tjerëve ide dhe perspektiva alternative. Ata janë aty për t’ju ndihmuar.

Shigjetari
Ju jeni në një pozicion shumë të cenueshëm tani dhe dikush ka të ngjarë të përfitojë nga ju nëse e lejoni. Meqenëse ju jeni aq të mirë për të ecur me rrjedhën, të tjerët kanë një mënyrë për t’ju kthyer në kukullën e tyre nëse nuk jeni të vetëdijshëm për rrethanat.

Bricjapi
Një shpërthim fuqie vjen në rrugën tuaj dhe ju jeni në gjendje të transformoni një situatë jashtëzakonisht të pashëndetshme në një situatë pozitive. Të tjerët mund të mendojnë se ju keni fuqi magjike, duke gjykuar nga mënyra se si jeni në gjendje ta ktheni një situatë të vështirë në një situatë triumfuese.

Ujori
Ju keni dëshirën për të udhëtuar, dhe jo vetëm për të udhëtuar në qytetin tjetër, por ndoshta në një anë tjetër të vendit. Mendimi juaj zgjerohet dhe befas dëshironi të udhëtoni në një anë tjetër të botës. Rregulloni planet tuaja të karrierës për të përmbushur këtë ëndërr nëse është e mundur.

Peshqit
Ju vërtet keni nevojë për lirinë tuaj, por mund ta kuptoni se është e vështirë të arrihet. Sot mund t’ju duhet të bëni disa negociata. Nuk është se i dashuri juaj ka nevojë për ju njëzet e katër orë në ditë, por tani partneri juaj po ndihet paksa i pasigurt. Ai thjesht ka nevojë për njëfarë sigurie se ju nuk keni harruar që ai ekziston.