KORÇË- Një sherr ka ndodhur në Korçë mes adoleshentëve mbrëmjen e sotme. Mësohet se nga koinflikti fizik një 15-vjeçar ka mbetur i plagosur me lënë prerëse. Ende nuk dihet identiteti i autorit të ngjarjes si dhe as shkaku i sherrit.

I riu është dërguar në spitalin e Korçës për të marrë ndihmë mjekësore, ndërkohë që autori i ngjares është shpallur në kërkim.

Advertisements

Njoftimim i Policisë:

Më datë 14.09.2022, rreth orës 20:50, në Spitalin e Korçës, ka shkuar për mjekim një 15-vjeçar, banues në Korçë, i dëmtuar lehtë, dyshohet me mjet prerës gjatë një konflikti fizik, në lagjen nr. 12. Grupi hetimor po punon për identifikimin dhe kapjen e autorit dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Advertisements