Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e djeshme në Genoa të Italisë ku një 43-vjeçar shqiptar është përplasur për vdekje nga një tren.

Ngjarja ka ndodhur në stacionin e Bgliasco-s, në linjën që lidh qytetin e Milanos dhe Livornos.

Advertisements

Sipas mediave italiane, shqiptari kishte zbritur në shina për të marrë një send që i kishte rënë.

Shoferi i trenit uli shpejtësinë, por pavarësisht kësaj, nuk mundi të evitojë përplasjen.