Mesazhe pafund për Anri Kashikun, 18-vjeçarin që u mbyt në plazhin e Durrësit teksa po shpëtonte vëllanë dhe një shokun e tij 15-vjeçar që po mbyteshin në det.

Pasi konstatoi rrezikun, Anri rendi drejt tyre për ti ndihmuar. POr nd╒rsa ata dolën në breg, ai vetë nuk arriti.

Advertisements

Rasti tragjik ka pasur një solidaritet të pamatë. Mijëra mesazhe e dedikime pushtuan rrjetin duke e çmuar lart aktin e tij.

Advertisements

Mes tyre mesazhe kanë bërë edhe Presidenti Ilir Meta, kreu i opozitës Sali Berisha, Presidenti i FSHF Armand Duka pasi Anri ishte edhe futbollist.