Gazetarja Klodiana Lala ka zbardhur detaje te reja nga atentati në Fushë-Krujë pak çaste më parë me armë zjarri.

Lala nëm të ditur se nga ky atentat kanë mbetur 3 viktima, shoferi dhe 2 pasagjerët.

Advertisements

Sipas informacioneve paraprake, pasagjeri i ulur pas ka dalë nga mjeti kur ai është qëlluar dhe ka tentuar të largohet me vrap. Por autorët janë kthyer dhe e kanë qëlluar dhe atë.

Mësohet se në drejtim të tyre janë lëshuar rreth 50 plumba.

Advertisements