“Askush nuk mban përgjegjësi për inceneratorët. Me gjase askush s’do ndeshkohet. Populli harron lehte, sic ka harruar nder vite skandale e tragjedi”, kështu u shpreh ditën e sotme gazetarja Klodiana Lala. Ky postim i Lalës ka shkaktuar shumë reagime, teksa një qytetar i ka kërkuar ‘llogari’ se pse nuk u mor më asnjë gazetar me dëshminë e të penduarit të drejtësisë ku pohonte se presidenti Meta ka porositur një vrasje në Lezhë. Lala nuk ka nguruar t’i përgjigjet, ku i shkruan ndër të tjera: “Nëse ke fakte që heshtin, çoji në prokurori.

Replikat

Advertisements

Qytetari: Thone , se fjala rron shume Gjate!!

Doli nje fjale ,sikur ilir meta ka porositur nje vrasje ne lezhe, ku shkoi ? Nga iku? Ku u zhduk ? Si u zhduk kjo fjale

Ja pra, ju gazetaret e nxorret ne shesh kete fjale ,ju po zhdukni perseri

Advertisements

Jua mbyllen gojen dhe Juve

Tani po beni gerr verr neper portale me Demek zeri juaj Lufton krimin dhe korrupsionin

Gazetar digital ,vetem per Klikime dhe tju shtohet Pak rroga

Klodiana Lala: Gazetaret kane emra e mbiemra. Nese ke fakte qe heshtin dhe bejne pazare coji ne prokurori. Smund te baltosni gjithkend. Sa per rastin qe folet une skam ndonje dokument dhe kolegu qe e ka bere dekleraten mban pergjegjesine qe i takon nese ka thene te paverteta

Qytetari: Klodiana Lala na e keni bere kete prokurorin taman sikur te shkojme te rrefehemi ne kish

Per Cilen prokurori thua , per ate qe un kam fol me teper se ty apo per ate qe Akuzon ti si prokurori e korruptuar apo ate prokurorine se me nje presion qe ju beri ju gazetareve, e qepet gojen

Ne jemi qytetar te thjesht ,pa akses askund dhe nuk na Hapen dyert askund nders ju gazetareve ju hapen dyert ,ju lexohen dosje ,ju tregohet Gjithcka ,vetem ne FINISH ju mbyllet goja

Flisni flisni klodjana ti dhe te tjeter kolege te tu , flisni . Mos beni trimin ne portale

Flisni ngrijeni zerin , nese me te vertet mendoni per qytetaret shqiptare

Flisni tundeni studion qe keni , dhe mos i beni vetes reklama ne portale

Un dhe ti kemi dikutuar per nje ceshtje dhe ti me akuzove ,apo jo

Ti je ajo qe un kerkoja te denoncoja nje grup kriminal qe edhe sot ai grup nuk preket nga organet por vaxhdon dhe i jep droge “vajzes tende “ne dere te shkolles ,apo jo Kodi

Klodiana Lala: Po ke te drejte, une dhe koleget e mi te terrenit jemi e keqja e madhe e ketij vendi. Vec teje jane merzitur dhe koleget analiste qe flasin nga kolltuku I ngrohte. Ka ndonje tjeter do te derdhe vret mbi ne? Hajde nje dite dhe rri aq ore ne diell e ne shi sa rrijme ne. Perplasu me te gjithe dhe shiheni sesa e perballoni