Aktori Gregory Itzin është ndarë nga jeta për shkak të komplikimeve gjatë një operacioni urgjent.

Vdekja e Itzin u njoftua nga djali i tij Wilke në Instagram dhe u konfirmua nga një zëdhënës, së bashku me Jon Cassar i cili ishte regjisor dhe producent në serialin hit aksion-dramë 24.

Advertisements

Gregory Itzin ishte jashtëzakonisht i popullarizuar për shkak të rolit të tij si President Charles Logan, në filmin Jack Bauer.

Në vitin 2015, Itzin pësoi shqetësim në zemër ndërsa interpretonte Shekspirin në skenë dhe “u kthye vetëm për të vazhduar të lulëzonte në teatër, film dhe TV”.

Advertisements

Gregory Itzin ka lënë pas gruan e tij 43-vjeçare Judie, djalin Wilke, vajzën Julia dhe nipin Wylder Gregory.