Një zjarr i madh ka shpërthyer në orët e para të mëngjesit sot në një pallat të braktisur në Greqi.

Advertisements

Protothema.gr raporton se një 60-vjeçar, i cili ndodhej në objektin e braktisur ka ndërruar jetën si pasoje e djegies.

Mediet greke shkruajnë se autoritet po punojnë për zbardhjen e shkaqeve të zjarrit dhe për arsyen se pse 60-vjeçri ndodhej në pallatin e braktisur.