Një burrë dyshohet se vrau një grua shtatzënë para se t’i hiqte foshnjën e saj të palindur nga barku.

Godfred Aladago u arrestua dhe u dërgua në paraburgim i akuzuar për kryerjen e sulmit të neveritshëm ndaj Rose Asibi, 30 vjeç, një grua shtatzënë në Atobra, në periferinë e Tepa në Rajonin Ashanti në Gana.

Advertisements

Sipas dëshmitarëve, vrasja makabre dyshohet se ka ardhur nga një keqkuptim pasi dhia e viktimës, Rose shkeli në fermën e Aladagos dhe hëngri disa nga prodhimet e tij.

Është raportuar gjithashtu se Aladago dyshohet se ka tentuar të vrasë vjehrrën e viktimës, Rachel Alale, por ajo ka mundur të arratiset.

I tmerrshëm është fakti se pas vrasjes ai i hoqi asaj fëmijën nga barku.

Advertisements