Ish i dashuri i yllit të Towie, Lauren Goodger, Jake McLean, ka vdekur tragjikisht në një aksident me makinë që ka lënë të plagosur rëndë partneren e tij, Yazmin Oukhellou.

Jake, 33 vjeç, mësohet se ishte duke lëvizur në Bodrum, Turqi të dielën kur makina e tij u përplas mbi një kodër. Yazmin, e njohur për paraqitjet e saj në serialin “Itvbe Towie”, besohet se po kurohet në spital pasi pësoi lëndime në krahë.

Advertisements

Një burim i tha DailyMail: “Është një tragjedi e plotë dhe një humbje totale jetësh. Të gjithë janë në shok dhe shpresojnë që Yazmin të shërohet plotësisht.’

Prestigjozja amerikane ka kontaktuar “Towie” dhe përfaqësuesit e Yazmin për komente të mëtejshme. The Sun raporton se Jake ishte në Turqi për një marrëveshje biznesi dhe Yazmin i ishte bashkuar në vendpushimin turistik të Bodrum ditët e fundit.

Burimet i kanë thënë gazetës se Yazmin ka pësuar dëmtime ‘jashtëzakonisht të rënda’ në krahun e saj në aksident.

Advertisements

Ju kujtojmë që Jake u burgos për tre vjet e gjysmë në vitin 2008 pasi hyri në shtëpinë e një gruaje duke bashtisur shtëpinë e saj. Ai thuhet se mashtroi zonjën në fjalë duke pretenduar se ishte agjent imobiliar.

Jake, i cili në atë kohë ishte 18 vjeç, ishte pjesë e një bande prej gjashtë vetash. Pesë anëtarët e tjerë vrapuan në shtëpi duke mbajtur pistoleta imituese dhe kërcënuan se do të vrisnin viktimat e tyre nëse bërtisnin për ndihmë. Besohet se ai kreu vetëm gjysmën e dënimit të tij dhe që atëherë u burgos sërish për dënime të tjera.

Në vitin 2013, Lauren, e cila takoi ish të dashurin e saj përmes Twitter, pranoi se ajo ishte në dijeni të dënimeve penale të Jake, por ishte e gatshme ta pranonte këtë. Ajo tha: ‘Jake më tregoi për të kaluarën e tij. E shihja se sa shumë ishte penduar për veprimet e tij. Përpiqem t’i vlerësoj njerëzit nga momenti kur i njoh.”