Detaje të reja janë mësuar nga aksidenti i sotëm ku u rrezikua jeta e një çifti turistësh në Jalë si pasojë e përplasjes nga një gomone që doli nga deti dhe udrejtua drejt çadrave të pushuesve.

Advertisements

Në videon e siguruar nga Fax News, duket qartë se pas një manovre të bërë, drejtuesi 37 vjeçar i gomones u rrëzua në det. Ndërsa gomonia me autokomandë bën harkun e çuditshëm duke shkuar drejt shezlongut ku ndodheshin çifti i pushuesve që mbetën të lënduar.